Parafia Uników

pw. św. Stanisława B.M. w Unikowie

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE,
niedziela 17 września 2023

 

 

1. Kancelaria parafialna będzie w tym tygodniu czynna od poniedziałku do soboty zaraz po mszy św.


2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Opiekuna". W zakrystii można nabywać kalendarze diecezjalne na nowy rok w cenie 7 zł.


3. W sobotę o godz. 9.00 o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Lipicza: Rafała Ubycha, Grzegorza Kosatki i Henryka Złotego.


4. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszam również na katechezę za tydzień w niedzielę na msze św. o godz. 11.00.


5. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb ś.p. Włodzimierza Pawlaka z Wilkołka Grojeckiego. Wieczny Odpoczynek racz Mu dać, Panie.


6. Gmina Złoczew zaproponowała wspólnie z Parafianami dokonać remontu parkingu obok cmentarza parafialnego w Unikowie. Chodzi o pokrycie asfaltem terenu parkingu i drogi dojazdowej na cmentarz, oraz wymianę starych krawężników. Całkowity koszt wynosi 80 tysięcy zł. Gmina Złoczew jest w stanie przekazać na ten cel ok. 40 tyś zł. Padła propozycja, aby sołectwa naszej Parafii (a jest ich 8) z funduszy sołeckich pokryły pozostałą cześć przedsięwzięcia. Sołectwo Uników przekazuje 10 tyś zł. W latach poprzednich sołectwo Uników, oraz część naszych parafian zadbało, aby droga dojazdowa wraz z terenem parkingowym były pokryta destruktem.
Ksiądz Proboszcz rozmawiał w ubiegłym tygodniu z pozostałymi Sołtysami z terenu naszej Parafii i każdy z nich osobiście wyraził swoją przychylność, jeśli chodzi o wspólne dołożenie się do tego dzieła. Cmentarz Parafialny jest niezwykle ważnym miejscem, z którego korzystają wszyscy mieszkańcy naszej Parafii, stąd propozycja, aby każde ze sołectw w tym zadaniu pomogło.
Wszystkim Naszym Sołectwom, które odpowiedzą na nasz apel, z góry składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

 

Msze Święte

W niedziele i święta:

- w Unikowie:

godz. 9.00,

godz. 11.00

- w Owieczkach:

godz. 12.30

 

UWAGA: aktualny wykaz godzin mszy św. na obecny tydzień - w zakladce: INTENCJE MSZALNE

- W niedziele i święta w Unikowie: 9.00, 11.00

- W Owieczkach: godz. 15.00 (w okresie letnim), 14.00 (w okresie zimowym)

 

- codziennie w Unikowie: godz. 17.00 (od lutego do listopada)

- godz. 16.00 (w grudniu i w styczniu)

947454

Polecane strony:

diecezjakaliska         Wiara        Gość niedzielny
herbunikow         owieczkilogo