Parafia Uników

pw. św. Stanisława B.M. w Unikowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE,
11 listopada 2018

1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek, oraz od czwartku do soboty po zakończeniu liturgii. W kancelarii można składać wypominki i zamawiać msze święte na 2019 rok.
2. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzinom: Grzegorza Glińskiego i Adama Wzgardy (po 1 osobie). W sobotę o godz. 09.00 o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Unikowa Jaryszka: Anny Brzezowskiej, Tadeusza Bogdańskiego i Jarosława Łuczywka.
3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Mamy „Opiekuna" i dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego. W zakrystii do nabycia kalendarze diecezjalne w cenie 6 zł.
4. Dziś przeżywamy w naszej Ojczyźnie Narodowe Święto Niepodległości - 100 -ną rocznica Jej odzyskania. Po mszy św o godz. 11.00 zostanie poświęcona na cmentarzu przy kaplicy tablica upamiętniająca Władysława Proroka – żołnierza Legionów Polskich. Składam serdeczne podziękowanie Instytutowi Pamięci Narodowej w Łodzi – na ręce Pana Doktora Dariusza Roguta za sfinansowanie tablicy; oraz Panu Franciszkowi Kołodziejczykowi Prezesowi OSP w Unikowie za organizację i upamiętnienie postaci Władysława Proroka – a także wszystkim naszym drogim strażakom, Parafialnej Orkiestrze Strażackiej, jak również Dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i uczniom Szkoły Podstawowej w Unikowie za przygotowanie dalszej części uroczystości.
5. W związku z tą uroczystością dziś msza święta w Owieczkach wyjątkowo o godz. 15.00.
6. Za tydzień w Owieczkach po mszy św. o 12.30 na placu przed kaplicą poświęcenie drzewa pamięci z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.
7. Za tydzień z racji wspomnienia św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej na mszach świętych grać będzie na sza Parafialna Orkiestra strażacka. Tradycyjnie składać będziemy ofiary na rzecz orkiestry w kopertach sygnowanych imieniem i nazwiskiem.
Uwaga rodzice dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pana Jezusa po raz pierwszy w Komunii świętej: Za tydzień na mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie książeczek dla dzieci a po mszy sw. spotkanie dla rodziców i dzieci w kościele.

W niedziele i święta:

- w Unikowie:

godz. 9.00,

godz. 11.00

- w Owieczkach:

godz. 12.30

UWAGA: aktualny wykaz godzin mszy św. na obecny tydzień - w zakladce: INTENCJE MSZALNE

- W niedziele i święta w Unikowie: 9.00, 11.00

- W Owieczkach: godz. 15.00 (w okresie letnim), 14.00 (w okresie zimowym)

- codziennie w Unikowie: godz. 17.00 (od lutego do listopada)

- godz. 16.00 (w grudniu i w styczniu)

Polecane strony: