Parafia Uników

pw. św. Stanisława B.M. w Unikowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE,
29 listopada 2020

1. Od dziś czytamy nowe wypominki. Można jeszcze je składać w kancelarii parafialnej, która będzie czynna codziennie po każdej mszy św.

2. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzinom: Janusza Zarębskiego, Jolanty Wydrzyńskiej, Jacka Zuski (po 1 osobie).

3. Przypominamy, że we mszy św. w kościele w Unikowie może uczestniczyć 28 osób; w kaplicy w Owieczkach – 13 osób, w kaplicy cmentarnej – 16 osób. Prosimy, aby w pogrzebach uczestniczyła jedynie najbliższa rodzina zmarłego. Sąsiedzi niech w swoich domach pozostaną i łączą się duchowo!

4. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe: BĘDZIE TYLKO JEDNA - TA SAMA NAUKA REKOLEKCYJNA KAŻDEGO DNIA:
- WE WTOREK - NA KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ,
- OD ŚRODY DO PIĄTKU NA MSZY ŚW O GODZ. 17.00
- W SOBOTĘ NA OBU MSZACH ŚWIĘTYCH
- W NIEDZIELĘ 6 GRUDNIA - NA KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ!!!

5. Zawsze przeżywaliśmy dzień spowiedzi świętej na początku Adwentu. Dlatego w najbliższym tygodniu zapraszamy do spowiedzi świętej KAŻDEGO DNIA PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ - także w niedzielę!!! Spowiedź święta dla dzieci w I piątek miesiąca o godz. 16.30.

6. Dodatkowy dzień spowiedzi świętej we wtorek 1 grudnia: z powodu ograniczonej ilości 28 osób, mogących przebywać w kościele – będą 4 msze święte, poprzedzone spowiedzią – ale tylko po 2 kapłanów będzie spowiadało przed każdą mszą św. Dzień spowiedzi świętej 1 grudnia we wtorek będzie w godzinach: 8.30 – 9.00; 10.30 -11.00; 15.30 – 16.00 i 17.30 – 18.00.

7. Uwaga dzieci!!! Zapraszam Was na tradycyjne roraty z lampionami – w następujących grupach (z powodu ograniczonej ilości miejsc przychodzimy 1 raz w tygodniu):
- dzieci najmłodsze (przedszkolne i z kl. I – II): w środę o godz. 17.00;
- dzieci Pierwszokomunijne i Ich Rodzice: w czwartek o godz. 17.00;
- dzieci z klas IV i starsze: w piątek od godz. 16.30 rozpocznie się spowiedź pierwszo - piątkowa dla nich, o 17.00 msza św.

8. Objazd chorych – w terminie późniejszym przed świętami.

9. Nabożeństwo pierwszo - czwartkowe i Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o godz. 16.30.

10. NAJWAŻNIEJSZYM ZADANIEM CHRZEŚCIJANINA JEST JEDNOŚĆ Z CHRYSTUSEM EUCHARYSTYCZNYM! Stąd gorąco prosimy, aby uczestniczyć we mszy świętej w tygodniu – aby przyjąć Jezusa w Komunii Świętej – to On jest naszą największą siłą – a MSZA INTERNETOWA LUB TELEWIZYJNA NIGDY NIE ZASTĄPI PRZYJĘCIA CIAŁA CHRYSTUSA PODCZAS KOMUNII ŚWIĘTEJ!!!

11. Zachęcamy szczególnie, aby w zamiast niedzieli w tygodniu przyjść do kościoła w każdy dzień.

12. W zakrystii można nabywać świece na stół wigilijny w cenie 6 zł.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – mamy „Opiekuna" i „Małego Gościa Niedzielnego" dla dzieci.

14. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby ś.p. Janiny Kosatka z Lipicza i ś.p. Cecylii Kaczmarek z Sieradza. Wieczny Odpoczynek racz Im dać Panie... Bardzo dziękuję Rodzinie i Sąsiadom Zmarłych Janiny i Cecylii za zrozumienie i uszanowanie zasad dotyczących ograniczonej ilości miejsc na pogrzebach i za zamówione msze święte. Bóg zapłać.

15. Pan Organista rozpocznie sprzedaż opłatków na stół wigilijny. Z powodu pandemii Pan Organista prosi, aby osoba zakupująca opłatek dokonała tego przed domem, oraz żeby miała usta i nos zasłonięte maseczką.

W niedziele i święta:

- w Unikowie:

godz. 9.00,

godz. 11.00

- w Owieczkach:

godz. 12.30

UWAGA: aktualny wykaz godzin mszy św. na obecny tydzień - w zakladce: INTENCJE MSZALNE

- W niedziele i święta w Unikowie: 9.00, 11.00

- W Owieczkach: godz. 15.00 (w okresie letnim), 14.00 (w okresie zimowym)

- codziennie w Unikowie: godz. 17.00 (od lutego do listopada)

- godz. 16.00 (w grudniu i w styczniu)

Polecane strony: