konkurs

W dniach: 4 -6 marca w naszej szkole podstawowej odbyły się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadziła nasz Ksiądz Proboszcz. Związane były z tematem tegorocznego roku duszpasterskiego – „Rokiem Wiary”. W pierwszym dniu dzieci zapoznały się z „plecakiem na Rok Wiary”, w którym znajdowały się: Biblia, Katechizm Kościoła Katolickiego, oraz opłatki symbolizujące Komunię Świętą – nasz najważniejszy Pokarm Duchowy. Dodatkowo swój wzrok dzieci skierowały na Najlepszego Nauczyciela, który przewodzi naszej wierze przez to, że: „wziął na siebie wszystkie nasze słabości” – i przez to właśnie najlepiej nas rozumie. W drugim dniu nasze dzieci szczególnie odczuły tę prawdę podczas rozważań drogi krzyżowej. W tych dniach oglądały także filmy – opowieści biblijne. W trzeci dzień na zakończenie rekolekcji - odbył się finał Rekolekcyjnego Konkursu Plastycznego, zatytułowanego; „Wiara w mojej rodzinie”. Najlepsze prace, oraz fragmenty „gali rozdania nagród” – znajdziemy w naszej galerii.

Wszystkim młodym artystom – serdecznie gratulujemy wspaniałego kunsztu i ciekawych pomysłów. Niech wiara w naszych rodzinach rozkwita ;-)