Parafia Uników

pw. św. Stanisława B.M. w Unikowie

konkurs

W dniach: 4 -6 marca w naszej szkole podstawowej odbyły się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadziła nasz Ksiądz Proboszcz. Związane były z tematem tegorocznego roku duszpasterskiego – „Rokiem Wiary”. W pierwszym dniu dzieci zapoznały się z „plecakiem na Rok Wiary”, w którym znajdowały się: Biblia, Katechizm Kościoła Katolickiego, oraz opłatki symbolizujące Komunię Świętą – nasz najważniejszy Pokarm Duchowy. Dodatkowo swój wzrok dzieci skierowały na Najlepszego Nauczyciela, który przewodzi naszej wierze przez to, że: „wziął na siebie wszystkie nasze słabości” – i przez to właśnie najlepiej nas rozumie. W drugim dniu nasze dzieci szczególnie odczuły tę prawdę podczas rozważań drogi krzyżowej. W tych dniach oglądały także filmy – opowieści biblijne. W trzeci dzień na zakończenie rekolekcji - odbył się finał Rekolekcyjnego Konkursu Plastycznego, zatytułowanego; „Wiara w mojej rodzinie”. Najlepsze prace, oraz fragmenty „gali rozdania nagród” – znajdziemy w naszej galerii.

Wszystkim młodym artystom – serdecznie gratulujemy wspaniałego kunsztu i ciekawych pomysłów. Niech wiara w naszych rodzinach rozkwita ;-)

Msze Święte

W niedziele i święta:

- w Unikowie:

godz. 9.00,

godz. 11.00

- w Owieczkach:

godz. 12.30

 

UWAGA: aktualny wykaz godzin mszy św. na obecny tydzień - w zakladce: INTENCJE MSZALNE

- W niedziele i święta w Unikowie: 9.00, 11.00

- W Owieczkach: godz. 15.00 (w okresie letnim), 14.00 (w okresie zimowym)

 

- codziennie w Unikowie: godz. 17.00 (od lutego do listopada)

- godz. 16.00 (w grudniu i w styczniu)

831948

Polecane strony:

diecezjakaliska         Wiara        Gość niedzielny
herbunikow         owieczkilogo