Parafia Uników

pw. św. Stanisława B.M. w Unikowie

IMGP5516

 

     W sobotę, 25 sierpnia pielgrzymowaliśmy w dowód wdzięczności za dar relikwii św. Jana Pawła II, oraz 15 rocznicy konsekracji Kaplicy Miłosierdzia Bożego w Owieczkach. Pierwszym najważniejszym punktem pielgrzymki była msza święta w najważniejszym w świecie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na krakowskich Łagiewnikach. Po zakończeniu tej Eucharystii został poświęcony obraz Jezusa Miłosiernego, który zawiśnie w kaplicy w Owieczkach podczas wrześniowych uroczystości rocznicowych. Następnie po krótkim czasie przeznaczonym na zakup pamiątek udaliśmy się na zwiedzanie nowo powstałego kościoła p.w. św. Jana Pawła II, oraz na upragniony obiad. Następnie opuściliśmy Kraków i nawiedziliśmy sanktuarium maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej, skąd udaliśmy się do Wadowic. W tym mieście narodzin Karola Wojtyły odwiedziliśmy rozbudowane na nowo muzeum św. Jana Pawła II, które eksponuje nie tylko pamiątki po naszym Wielkim Rodaku, lecz również w sposób niezwykle ciekawy i dogłębny przybliża koleje Jego życia i pontyfikatu.

 

link do galeri dostępny tutaj

Msze Święte

W niedziele i święta:

- w Unikowie:

godz. 9.00,

godz. 11.00

- w Owieczkach:

godz. 12.30

 

UWAGA: aktualny wykaz godzin mszy św. na obecny tydzień - w zakladce: INTENCJE MSZALNE

- W niedziele i święta w Unikowie: 9.00, 11.00

- W Owieczkach: godz. 15.00 (w okresie letnim), 14.00 (w okresie zimowym)

 

- codziennie w Unikowie: godz. 17.00 (od lutego do listopada)

- godz. 16.00 (w grudniu i w styczniu)

556067

Polecane strony:

diecezjakaliska         Wiara        Gość niedzielny
herbunikow         owieczkilogo