Parafia Uników

pw. św. Stanisława B.M. w Unikowie

 

 

W czwartek, 14 maja Ksiądz Biskup Łukasz Buzun udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej naszej parafii. Dokonał także poświęcenia relikwiarza i instalacji relikwii św. Jana Pawła II.

18 maja jest dniem urodzin Karola Wojtyły a w naszej wspólnocie parafialnej od kilku lat dniem adoracji Najświętszego Sakramentu. Dlatego w tym dniu nie tylko mieliśmy okazję spotkać się na osobistej modlitwie z Jezusem, obecnym w  Najświętszym Sakramencie, lecz także uczcić relikwie św. Jana Pawła II. Uczyniliśmy to po każdej z mszy świętych, ofiarowanych w intencji naszej parafii, osób chorych, młodzieży i dzieci, oraz rodzin. Wierzymy, że św. Jan Paweł II wypraszać będzie dla nas wszystkich, oraz  dla Naszej Ojczyzny moc Ducha Świętego i potrzebne łaski. Niech Jego przykład modlitwy do Ducha Świętego będzie dla nas drogowskazem, skąd czerpać siłę od Boga.

Wyrażamy nasze ogromne podziękowanie dla Drogich  Strażaków z naszej parafii za czuwanie podczas poniedziałkowej Adoracji, Panu Organiście, Parafialnej Orkiestrze Strażackiej, młodzieżowemu Zespołowi Muzycznemu, Paniom Katechetkom – za upiększenie liturgii sakramentu Bierzmowania, oraz tym wszystkim Osobom, które w jakikolwiek sposób się przyczyniły do uświetnienia tych ważnych dla naszej parafialnej wspólnoty dni. 

Msze Święte

W niedziele i święta:

- w Unikowie:

godz. 9.00,

godz. 11.00

- w Owieczkach:

godz. 12.30

 

UWAGA: aktualny wykaz godzin mszy św. na obecny tydzień - w zakladce: INTENCJE MSZALNE

- W niedziele i święta w Unikowie: 9.00, 11.00

- W Owieczkach: godz. 15.00 (w okresie letnim), 14.00 (w okresie zimowym)

 

- codziennie w Unikowie: godz. 17.00 (od lutego do listopada)

- godz. 16.00 (w grudniu i w styczniu)

556067

Polecane strony:

diecezjakaliska         Wiara        Gość niedzielny
herbunikow         owieczkilogo