jasełka

W miniony poniedziałek, 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego w Sali OSP Uników odbyło się bardzo miłe „popołudnie z kolędą”, w którym uczestniczyła grupa przeszło 100 naszych Drogich Parafian. Spotkanie rozpoczęło powitanie wszystkich zebranych przez Prezesa OSP Uników, pana Franciszka Kołodziejczyka, po czym nastąpiło przedstawienie, wykonane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Unikowie. Młodzi aktorzy w sposób jednocześnie humorystyczny, jak i bardzo głęboki przekazali zebranym podstawowy sens duchowej walki, jaka towarzyszy każdemu z nas w czasie świąt: Bóg pragnie, aby zapanował w naszych sercach pokój i miłość, które zostaną na cały Boży Rok, zaś „siły złego” robią wszystko, by w serca wkradały się gorycz, niepokój, oraz zaspokajanie własnych egoistycznych pragnień. Po przedstawieniu, któremu zakończeniu towarzyszyły gromkie oklaski – nastąpiły życzenia Księdza Proboszcza – oraz wspólne dzielenie się opłatkiem. Następnie ze skupieniem i radością oddaliśmy się słuchaniu kolęd w wykonaniu Parafialnej Orkiestry Strażackiej i Młodzieżowego Zespołu Muzycznego, działającego przy naszej Parafii.

Składamy serdeczne podziękowania: Strażakom OSP Uników na czele z Panem Franciszkiem Kołodziejczykiem i Dyrekcji Naszej Szkoły Podstawowej – Pani Justynie Pałce wraz z Panią katechetką Katarzyną Krzyżańską – za organizację całej uroczystości. Szczególne podziękowania składamy naszym Młodym Aktorom ze Szkoły Podstawowej w Unikowie – za poświęcony czas i podzielenie się swoim niezwykłym talentem artystycznym. Dziękujemy także wszystkim naszym wspaniałym muzykom z Parafialnej Orkiestry Strażackiej – na czele z Panem Dyrektorem Markiem Kluszczyńskim i Dyrygentem – Panem Grzegorzem Gonerą, a także zapalonym młodym śpiewaczkom z Parafialnego Zespołu Muzycznego – na czele z Panią Kasią.

Żywimy głęboką nadzieję, że za rok znów się spotkamy w jeszcze większym gronie!

Młodzieżowy parafialny Zespół Muzyczny

Parafialno-Strażacka Orkiestra Dęta w Unikowie